Obchody Dnia Strażaka 2015r

07-05-2015 10:57:30

W tym roku obchody Dnia Strażaka odbyły się w niedzielę 3 maja.
O godzinie 7:30 wszystkie jednostki OSP z parafii Dzwola stawiły się na zbiórkę przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzwoli.
Obecne były jednostki:
OSP Dzwola
OSP Konstantów
OSP Kocudza Górna
OSP Kapronie
OSP Zdzisławice
OSP Zofianka Dolna
Obecny był również pan Wójt Gminy Dzwola dh Stanisław Rożek.
Z przed remizy pododdział udał się na Mszę św. w intencji strażaków do Kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Dzwoli.
Mszę św. odprawił proboszcz a zarazem kapelan strażacki ks. Piotr Kubicz w koncelebrze wikariusza ks. Antoniego Drabowicza oraz ks. kapelana szpitala w Janowie Lubelskim.
Na początku mszy św. Wójt dh Stanisław Rożek przypomniał jak potrzebna,niebezpieczna,ciężka i odpowiedzialna jest praca strażaka czy to PSP czy OSP.
Po zakończonej mszy św. strażacy udali się na cmentarz, gdzie uczczono pamięć i złożono wiązanki kwiatów na grobach zmarłych druhów.
Po powrocie z cmentarza odbyła się krótka ceremonia wręczenia odznaczeń Za Wysługę lat druhom z OSP Konstantów.
Po zakończonej uroczystości jednostki OSP rozjechały się do swoich miejscowości.