Szkolenie pożarnicze

28-04-2015 12:25:08

W dniu 24.03.2015r.Komenda Powiatowa PSP w Janowie Lubelskim zorganizowała szkolenie dla członków OSP z zakresu Współdziałanie z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.
Szkolenie podzielono na dwie części teoretyczną i praktyczną.
W tym dniu odbyła się tylko część teoretyczna.
Natomiast 16.05.2015r. odbyła się praktyczna część szkolenia.Po wcześniejszym przygotowaniu lądowiska na boisku sportowym w Krzemieniu II w godzinach wieczornych wylądował śmigłowiec LPR.
Załoga śmigłowca przedstawiła strażakom wyposażenie jakie się w nim znajduje.
Ogólnie celem ćwiczeń było zabezpieczenie lądowiska,sprowadzenie helikoptera na ziemię oraz zapoznanie się z procedurami,które przy tym obowiązują.
Szkolenie odbyło się w godzinach wieczornych prawie w nocy co pozwoliło przećwiczyć to wrzystko o takiej właśnie porze.
Z OSP Dzwola w szkoleniu wzieło udział dwóch druhów byli to:

1.dh Adam Szuba
2.dh Krzysztof Flis

Na dzień dzisiejszy w tym kierunku w Naszej jednostce przeszkolonych jest 6 strażaków.

Poniżej opis jak przygotować lądowisko dla śmigłowca LPR