Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka 2016

31-05-2016
W dniu 29 maja o godz. 12:00 mszą św. w kościele św Jadwigi rozpoczeły się obchody Wojewódzkiego Dnia Strażaka oraz 60-lecia Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim.Podczas mszy św. odprawionej przez ks. biskupa Edwarda Frankowskiego został również poświęcony sztandar dla Komendy Powiatowej PSP w Janowie.
Po skończonym nabożeństwie uczestnicy uroczystości udali się na Rynek.Na czele kolumny maszerowały orkiestra oraz kompanie reprezentacyjne z PSP,OSP,Straży Granicznej i Policji, a także poczty sztandarowe.
Przybyłych gości przywitał lubelski komendant wojewódzki PSP st.bryg. Grzegorz Alinowski.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie sztandaru Komendzie Powiatowej PSP w Janowie Lubelskim.
Zostały również wręczone awanse,odznaczenia i wyróżnienia strażackie.W przemówieniach wszyscy goście podziękowali strażakom za ich trudną ale i zaszczytną służbę tak funkcjonariuszom PSP jak i strażakom OSP.

W obchodach udział wzieli między innymi: wicemarszałek Senatu Grzegorz Czelej posłowie na Sejm,zastępca komendanta Głównego PSP,komendanci powiatowi PSP, władze województwa lubelskiego,przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP,władze powiatu oraz samorządów gminnych, a także strażacy PSP oraz OSP.
Na koniec odbył się pokaz sprzętu pożarniczego używanego przed laty jak również będącego obecnie na wyposażeniu straży pożarnych.

Na uroczystościach nie zabrakło również i naszych strażaków z komendantem gminnym dh Stanisławem Dyjachem na czele jak również przdstawicieli gminy Dzwola w osobach wójta Stanisława Rożka oraz przewodniczącego rady gminy Kazimierza Małka.
Na zdjęciu poczet sztandarowy OSP Dzwola w składzie:
  • dh Szuba Adam
  • dh Szuba Konrad